ŠTUDENTSKÁ SPOLOČNOSŤ  MALY BUF

Aj v  školskom roku 2010/2011dostali študenti štvrtého a tretieho  ročníka študijného odboru kuchár unikátnu príležitosť vyskúšať si podnikanie na vlastnej koži. Súčasťou ich študijného programu sa stáva predmet aplikovaná ekonómia.

Čo študentov v tomto celoročnom predmete čaká? Predovšetkým práca v skutočnej firme simulujúcej akciovú spoločnosť - študentskej spoločnosti. Svoj vklad do podniku upísalo 100  akcionárov. Najvyšším orgánom je valné zhromaždenie, ktoré si schválilo stanovy, podnikateľský plán a DR.

Predsedom DR sa stal akcionár Patrik Mikloš. Zamestnanci si  zvolili manažment firmy:

Prezident spoločnosti: Ľubomíra Turčanová

Viceprezident pre financie: Daniela Ferencová

Viceprezident pre ľudské zdroje: Jakub Kríž

Viceprezident pre výrobu: Anna Tomková

Viceprezidentka pre marketing: Bohuš Lakata

Ďalšie funkcie:

·         Tajomník: Mirko Fodor

·         manažér predaja: Katarína Cupriková

·         vedúci výrobného tímu: Matuš Kováč

·         pracovník kontroly kvality: Veronika Chomičová

·         pokladník: Lucia Kičková

·         účtovník: Viktória Antoniová

·         manažér reklamy: Ján Sciranka

·         personalista: Patrik Žežulka

Konzultant: Ing.  Čižmariková Miroslava - ktorá je manažérom banky DEXIA. Prinesie do triedy pohľad z praxe, bude "mostom" medzi ekonomickou teóriou a praktickým podnikateľským svetom a stane sa tak pre mladých ľudí vzorom úspešného manažéra.

Manažment spoločnosti  rozhodol o podnikateľskej činnosti – výroba a predaj viazaných výrobkov z papiera a náramkov priateľstva a predaj v bufete.

Všetky rozhodnutia sú podložené znalosťou ekonomickej teórie, ktorá sa vyučuje prostredníctvom on-line učebnice počas celého školského roka. Študenti tak veľmi rýchlo zistia ako dôležitá je teoretická príprava – škola, pre praktický život. Najdôležitejším kritériom úspešnosti  - ako každej reálnej firmy - zostáva dosiahnutie zisku.

Po úspešnom zvládnutí získavajú certifikát.

Okrem praktickej činnosti študentskej spoločnosti je pre študentov v rámci programu pripravených niekoľko sprievodných súťaží a príležitostí. Výsledky svojej práce budú študenti prezentovať na veľtrhu študentských spoločností. Najlepší jednotlivci sa môžu zapojiť i do súťaže Mladý líder.

Naša škola je otvorená novým progresívnym metódam výučby, preto pani učiteľka

Ing. Javorská Jozefína absolvovala intenzívne školenie organizované JASR, ktoré je nevyhnutné pre vyučovanie aplikovanej ekonómie. Veríme, že nám tento program pomôže motivovať našich študentov tak, aby sami hľadali to najlepšie uplatnenie vo svojom budúcom živote a boli pripravení na prechod zo školy do praktického života.

Predajná činnosť na škole

Príprava výrobkov na burzu do Košíc

Výsledok práce

Burza v Košiciach