Prezentácie škôl

V košickom a prešovskom kraji sa konali v uplynulých dňoch prezentácie stredných škôl a odborných učilíšť. Cieľom týchto prezentácii bolo oboznámiť žiakov základných škôl s možnosťami ďalšieho štúdia.  Týchto prezentačných podujatí sa zúčastnilo aj Cirkevné stredné odborné učilište sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach. Pod odborným vedením zástupcu školy pre praktické vyučovanie p. Pavla Steinera, hlavnej majsterky pre OV Bc. Zlatici Chmurovičovej a majsterky OV Eleonóry Žeňuchovej sa predviedli študijné a učebné odbory školy.

TUŠICE

V dňoch 25. až 27.októbra 2006 sa v Tušiciach  konala prezentácia stredných škôl a odborných učilíšť z michalovského regiónu. Našu školu reprezentovali odbory – zlatník a klenotník, krajčír, kuchár a svoje odborné vedomosti a zručnosti preukázali aj žiačky odborov kaderník a kozmetik.

PREŠOV

21., 22. a 23. novembra 2006 sa uskutočnilo v Prešove podujatie „Mladý remeselník 2006“. Stredné odborné školy a odborné učilištia z košického, prešovského kraja aj školy zo zahraničia (Poľsko, Francúzsko) prezentovali svoje výsledky. Naša škola sa predstavila výrobkami žiakov študijných a učebných odborov odevníctvo a zlatník a klenotník. Žiak 3.ročníka Michal Kontra predvádzal jednotlivé technologické postupy ručnej výroby šperkov. Týmto podujatím sa CSOU v Michalovciach dostalo do povedomia  najširšej  pedagogickej verejnosti, žiakom základných a stredných škôl i ostatným návštevníkom v prešovskom kraji a celá expozícia sa stretla sa s pozitívnym  ohlasom. Toto podujatie svojou návštevou poctil aj Jeho Vysokopreosvietenosť Ján, arcibiskup prešovský a Slovenska. Vyjadril sa pochvalne o úspechoch aktivitách našej školy.

KOŠICE

4. decembra 2006 Magistrát mesta Košice pod záštitou primátora mesta Košice usporiadal prezentáciu stredných škôl a odborných učilíšť „WORKSHOP“. Prezentácie sa zúčastnilo 40 škôl z košického kraja. Cirkevné SOU sa prezentovalo odbormi krajčír a výrobkami žiakov odboru zlatník a klenotník.