ROLANDOV  HREBEŇ  BARDEJOV 2008

V.  R O L A N D O V   H R E B E Ň

18. 4. 2008

Medzinárodný veľtrh kaderníctva a kozmetiky

Otvorené majstrovstvá Slovenska v účesovej tvorbe a dekoratívnej kozmetike sa konali v dňoch 18. a 19. apríla 2008 v Bardejove. Organizátormi podujatia sú PULS s. r. o. Bardejov, ETS – T. Kručovský, Mesto Bardejov, SOU-s Bardejov a Obvodný úrad Bardejov. Otvorených majstrovstiev Slovenska sa zúčastnilo viac ako 100 súťažiacich zo Slovenska i zo zahraničia.

Východniarov už tradične úspešne na tejto súťaži reprezentovalo Cirkevné stredné odborné učilište sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach. Tento rok dobré meno školy obhajovali v účesovej tvorbe žiaci 2. ročníka učebného odboru kaderník Viktor Lisničuk a Lukáš Ľoch, žiačka 3. ročníka učebného odboru kaderník Veronika Lengyelová a žiačka 1. ročníka študijného odboru vlasová kozmetika Katarína Švihurová . V dekoratívnej kozmetike súťažila žiačka 3. ročníka študijného odboru kozmetička Paula Semivanová. Žiaci sa na súťaž poctivo pripravovali pod odborným vedením svojich majsteriek odbornej výchovy. O zodpovednej príprave svedčia aj dosiahnuté umiestnenia.

V kategórii pánsky účes, disciplíne „Denný účes so strihaním a úpravou prstami v štýle aktuálnej módy“ získala Katarína Švihurová 1. miesto. V kategórii dámsky účes, disciplíne „Extravagantný účes na diskotéku“ obsadil Viktor Lisničuk 3. miesto. Paula Semivanová  získala 1. miesto v disciplíne „Večerné líčenie – ikona modernej Ameriky“.

Odborná porota, v ktorej figurovali aj renomovaní odborníci z Prahy, hodnotila kvalitu práce zodpovedajúcu kritériám súťažnej disciplíny ako aj celkový vzhľad modelu. Náročnosť súťaže spočíva v tom, že súťažiaci je vo svojej disciplíne obmedzený veľmi krátkym časovým limitom.

Úspechy žiakov Cirkevného SOU sv. Cyrila a Metoda Michalovce na 5. ročníku Rolandovho hrebeňa potvrdili ich kreativitu a odbornú zdatnosť, ktoré sú dobrým základom pre ich profesionálnu kariéru po absolvovaní štúdia.