MINIBU - ŠTUDENTSKÁ SPOLOČNOSŤ

Dňa 28.septembra 2009 žiaci 4.A  triedy založili študentskú spoločnosť MINIBU.

Založenie a fungovanie študentskej spoločnosti je plne v kompetencii Združenia  študentov aplikovanej ekonómie pri CSOŠ sv Cyrila a Metoda, ktoré vzniklo na základe zmluvy o združení podľa Občianskeho zákonníka par. 829 a nasledne Zmluva bola riadne zaregistrovaná v JA SR.

Študentská spoločnosť /š. s./ MINIBU pôsobí na Cirkevnej strednej odbornej škole sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia /AE

Cieľom tohto projektu je pomôcť študentom zorientovať sa v podmienkach trhovej ekonomiky  a  okrem teoretických poznatkov získať aj praktické skúsenosti  a zručnosti v oblasti podnikania. Zároveň viacerí budú mať jedinečnú šancu preveriť si svoje schopnosti a predpoklady pre manažérske činnosti. Spoločnosť  bude svoju ponuku výrobkov, tovarov a služieb orientovať hlavne na trh rovesníkov - spolužiakov,  pedagogických, nepedagogických zamestnancov a na najbližšie okolie školy Najdôležitejším kritériom úspešnosti  - ako každej reálnej firmy - zostáva dosiahnutie zisku.

Od okamihu zaregistrovania začali s prípravou na podnikateľské aktivity /prieskum trhu/ a s prípravou ustanovujúceho valného zhromaždenia, keďže študentská spoločnosť simulujú činnosť akciovej spoločnosti. Zvolili si 5-členné predstavenstvo, ktoré je zároveň vrcholovým manažmentom firmy.

Prezident spoločnosti: Tamók Martin

Viceprezident pre financie: Šuško Róbert

Viceprezident pre ľudské zdroje: Hirjak Ladislav

Viceprezident pre výrobu: Mihalik Martin

Viceprezident pre marketing: Baláž Ivan

Učiteľ: Ing. Javorská J.

Konzultant 1: Bc. Čižmariková M.

Konzultant 2: Ing. Kapitánová A.

Študentská spoločnosť /š. s./ MINIBU simuluje činnosť akciovej spoločnosti, vydá akcie, ktoré môže predať vlastným zamestnancom a „tretím osobám“

Nominálna výška jednej akcie je maximálne 3,32 €/100 Sk).

Zamestnanec si môže kúpiť max. 1 akciu a tretie osoby 3 akcie.

Študentská spoločnosť /š. s./ MINIBU zanikne dosiahnutím účelu, na ktorý bola založená, najneskôr do 15. mája 2010.