Študentský šperk roka 2006

PÁNSKY ŠPERK – to bola téma jubilejného 10. ročníka celoslovenskej súťaže „Študentský šperk roka 2006“, ktorý sa konal 19. - 20. aprila v Bratislave. Zúčastnilo sa jej osem škôl so zlatníckym zameraním z celého Slovenska.

Východniarov už tradične úspešne na tejto súťaži reprezentuje Cirkevné stredné odborné učilište sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach. Tento rok dobré meno školy obhajoval žiak 2. ročníka Ján Širaj, ktorý pod odborným vedením majsterky OV Eleonóry Žeňuchovej obsadil 2. miesto s výrobkom – SPONA NA PENIAZE. Odborná porota hodnotila výtvarný návrh, originálny nápad a celkové kvalitné prevedenie výrobku. Náročnosť tejto súťaže spočíva aj v tom, že šperk je zhotovovaný priamo počas súťaže,  vo veľmi krátkom časovom limite. Slávnostného vyhodnotenia výsledkov a odovzdávania ocenení  sa zúčastnila Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Iveta Radičová, Eva Dzurindová a významné osobnosti z oblasti umenia a zlatníctva. Žiaci CSOU odboru zlatník a klenotník sa tejto súťaže zúčastňujú pravidelne a ich výrobky sú hodnotené prevažne  najvyššími oceneniami. Škola si získala rešpekt a uznanie medzi zlatníckymi školami na Slovensku a odborníkmi v tejto oblasti.