ŠTUDENTSKÝ ŠPERK ROKA 2008 BRATISLAVA

MICHALOVČANIA NESKLAMALI !!!

CECH ZLATNÍKOV A  KLENOTNÍKOV Slovenska zorganizoval v dňoch 29. a  30. apríla v Bratislave už 12. ročník celoslovenskej súťaže „Študentský šperk roka 2008“. Súťaže sa zúčastnilo 12 stredných odborných škôl  a odborných učilíšť zameraných na výrobu šperkov. Témou tohto ročníka bolo navrhnutie a  výroba náušníc.

Každoročne sa tejto súťaže úspešne zúčastňuje i Cirkevné stredné odborné učilište sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach. Tento rok  najvyššie ocenenie získala, pod odborným vedením majsterky OV Eleonóry Žeňuchovej, žiačka 3. ročníka učebného odboru zlatník a klenotník Soňa Lazorová. Odborná porota, zložená z významných osobností z oblasti šperkárstva, umenia, kultúry a politického života, hodnotila výtvarný návrh i celkové prevedenie výrobku priamo v mieste konania súťaže. Bolo príjemné počuť z úst odborníkov, že michalovčania nesklamali a opätovne potvrdili svoje kvality. Slávnostné vyhodnotenie „Študentského šperku roka 2008“ sa konalo v honosných priestoroch Pálffyho paláca v Bratislave za účasti významných osobnosti zo života Slovenska. Originalita výtvarných nápadov i remeselné prevedenie súťažných šperkov žiakov CSOU sv. Cyrila a Metoda si získali uznanie a pevné miesto medzi zlatníckymi školami i odborníkmi v rámci Slovenska.

Ocenené práce budú súčasťou medzinárodnej expozície výstavy hodín a šperkov, konanej v novembri v Bratislave.