PROJEKT - ZELENÁ SENIOROM

pomáha podporiť zaujímavé, inovatívne projekty zamerané na cieľovú skupinu seniorov, zlepšovanie kvality života seniorov s názvom „Zelená pre seniorov“.

Cirkevná stredná odborná škola sv. Cyrila a Metoda, Tehliarska 2, Michalovce vypracovala projekt
"Pomôžme si navzájom"
Časový harmonogram projektu: Jún – október 2010

Ciele projektu:
zlepšiť kvalitu života seniorov. Sprostredkovať komunikáciu s okolím a celkovo pozitívne vplývať na túto cieľovú skupinu - zvyšovanie kvality života seniorov aj prostredníctvom zvyšovanie gramotnosti a zručností seniorov v oblasti práce s počítačom a s internetom, skrášľovacie kúry. Aktivity sú zamerané aj na vlastnú sebarealizáciu seniorov po odchode z pracovného prostredia a nástupe do dôchodku, využitie ich životných skúseností, vedomostí a zručností. Dať im pocítiť že nie sú zbytoční. Vytvoriť priestor pre dialóg medzi mladou generáciou a staršou generáciou v postproduktívnom veku. Seniori sa budú realizovať ako lektori a predajú tak svoje skúsenosti mladším generáciám. Môžu odovzdať svoje „šediny“ mladej generácií.

Cieľové skupiny:
- seniori z Domova dôchodcov na Holého ulici v Michalovciach. Konkrétne aktivity projektu:
- Beseda s Mgr. Ďaďovským ku knihe „Život nevyjadríš jednou vetou“
- Poskytovanie kaderníckych a kozmetických služieb
- Rozvíjanie zručnosti seniorov pri práci s počítačom a internetom
- Prezentácia - „Moderné nástroje platenia“ ako sa nedať oklamať
- Odborná prezentácia žiačkami – poradenská služba „Ako sa starať o starnúcu pleť a vlasy“
- Pečenie a varenie podľa zozbieraných receptov od starých mám
- Vystúpenie „Na večurkoch“ spojené s občerstvením pripraveného podľa receptov od starých materi

Osoba zodpovedná za projekt: Ing. Javorská Jozefína
Realizátori projektu: Žiaci odboru kaderník, kozmetička, kuchár, zlatník

a pedagogickí pracovníci - Mgr. S. Perhačová, Bc. B. Hriciková, Bc. D. Palajová, Mgr. Z. Ondovčínová a Ing. Javorská