Výlet do Viedne

V predvianočnom čase sa 16 žiakov našej školy s Mgr. Rudačkovou PhD.  a Ing. Javorskou vybralo na poznávací výlet spojený s prehliadkou pamätihodnosti mesta Viedeň.

Bez problémov sme zvládli únavnú cestu vlakom naprieč celým Slovenskom a plní očakávaní a dobrej nálady sme sa vybrali za krásami Viedne.

Najviac nám učaroval prepychový a veľmi rozľahlý zámok Schönbrunn s prekrásnymi záhradami, v ktorom žila cisárovná Sisi. Zažili sme tajomnú atmosféru vianočných trhov vo Viedni a poniektorí si po prvýkrát vyskúšali adrenalínovú jazdu metrom a jazdu na koči po Viedni.

Viedeň nám učarovala, no čakal nás návrat do Bratislavy, kde sme takisto nelenili a prezreli si sídlo nášho prezidenta a národné divadlo. Nemohli sme nezabudnúť ani na bratislavské vianočné trhy, ktoré nás naplnili vianočnou náladou.

Keďže Vianoce a s nimi spojené nákupy už  opantali aj nás, využili sme možnosť navštíviť obrovské nákupne centrum Eurovia v Bratislave, aby sme prekvapili svojich najbližších malým darčekom.

Únava doľahla aj na nás a napokon sme boli radi, že si môžeme oddýchnuť na spiatočnej ceste vlakom. Krásne spomienky nám zostanú na celý život, veď kto vie, či sa ešte niekedy vyberieme do Viedne.

.